Logo
Select locationchevron-down
Out of stock.
Amul - Whipping Cream Tetra Pack, 1 L
4.9
42 ratings
1 ltr
4.9
42 ratings
Out of stock.
₹313
₹313/ltr
Highlights
Source
Pure milk
Fat Content
30%
Ingredients
Cream, sugar, water
Texture
Fluffy
Applications
Baking, desserts, cake icing, garnish, topping
Similar items
Rich's - Star Whip Cream, 1 Kg

Rich's - Star Whip Cream, 1 Kg

1 kg|
5(173)
₹173.25
₹173.25/kg
₹169.05/pc Best rate
Tropolite - Frozen Whip Topping (Premium, Non-Dairy), 1 Kg

Tropolite - Frozen Whip Topping (Premium, Non-Dairy), 1 Kg

1 kg|
5(173)
₹159.6
₹159.6/kg
₹157.5/pc Best rate
Rich's - Sun Whip Topping, 1 Kg

Rich's - Sun Whip Topping, 1 Kg

1 kg|
5(136)
₹155.4
₹155.4/kg
₹144.9/pc Best rate
Tropolite - Frozen Ecotrop Whip Topping (Non-Dairy), 1 Kg

Tropolite - Frozen Ecotrop Whip Topping (Non-Dairy), 1 Kg

1 kg|
4.8(120)
₹134.4
₹134.4/kg
₹132.3/pc Best rate
Rich's - Dairy Free Whip Topping, 2 Kg

Rich's - Dairy Free Whip Topping, 2 Kg

2 kg|
5(98)
₹361.2
₹180.6/kg
₹179.55/kg Best rate
Rich's - Whip Topping Gold, 2 Kg

Rich's - Whip Topping Gold, 2 Kg

2 kg|
5(92)
₹409.5
₹204.75/kg
₹202.65/kg Best rate
Rich's - Whip Topping, 1 Kg

Rich's - Whip Topping, 1 Kg

1 kg|
4.7(169)
₹178.5
₹178.5/kg
₹172.2/pc Best rate
Rich's - Whip Topping Gold, 1 Kg

Rich's - Whip Topping Gold, 1 Kg

1 kg|
4.9(60)
₹197.4
₹197.4/kg
₹195.3/pc Best rate
Rich's - Icehot Beverages (All in One), 1 Kg

Rich's - Icehot Beverages (All in One), 1 Kg

1 kg|
5(29)
₹161.7
₹161.7/kg
₹155.4/pc Best rate
Rich’s - Wilber Farms Dairy Cream, 1 L

Rich’s - Wilber Farms Dairy Cream, 1 L

1 ltr|
4.4(16)
₹470
₹470/ltr
₹468/pc Best rate
Rich's - Whip Topping Silver, 1 Kg

Rich's - Whip Topping Silver, 1 Kg

1 kg|
4.8(15)
₹210
₹210/kg
₹205.8/pc Best rate
Pillsbury - Iris Whip Topping, 1 Kg

Pillsbury - Iris Whip Topping, 1 Kg

1 kg
₹122.85
₹122.85/kg
₹120.75/pc Best rate
Pillsbury - Snowdrop Whip Topping, 1 Kg

Pillsbury - Snowdrop Whip Topping, 1 Kg

1 kg
₹128.1
₹128.1/kg
₹126/pc Best rate
More from Amul
Amul - French Fries 9 mm, 2.5 Kg

Amul - French Fries 9 mm, 2.5 Kg

2.50 kg|
4.9(438)
₹313.95
₹125.58/kg
₹117.18/kg Best rate
Amul - Innovita Fries 9 mm, 2.5 Kg

Amul - Innovita Fries 9 mm, 2.5 Kg

2.50 kg|
4.8(218)
₹299.25
₹119.7/kg
₹113.4/kg Best rate
Amul - French Fries 6 mm, 2.5 Kg

Amul - French Fries 6 mm, 2.5 Kg

2.50 kg|
4.9(361)
₹313.95
₹125.58/kg
₹117.18/kg Best rate
Amul - Masti Curd, 1 Kg

Amul - Masti Curd, 1 Kg

1 kg|
4.8(310)
₹79.8
₹79.8/kg
Amul - Masti Curd, 5 Kg Bucket

Amul - Masti Curd, 5 Kg Bucket

5 kg|
5(60)
₹405.3
₹81.06/kg
Amul - Innovita Fries 6 mm, 2.5 Kg

Amul - Innovita Fries 6 mm, 2.5 Kg

2.50 kg|
4.9(163)
₹299.25
₹119.7/kg
₹113.4/kg Best rate
Amul - Butter Blisters Chiplets (125 Units/Pack), 1 Kg

Amul - Butter Blisters Chiplets (125 Units/Pack), 1 Kg

125 pc|
5(146)
₹605.85
₹4.85/pc
₹598.5/box Best rate
Amul - Veg Burger Patty, 1.2 Kg

Amul - Veg Burger Patty, 1.2 Kg

1.20 kg|
4.9(63)
₹216.3
₹180.25/kg
₹206.85/pack Best rate
Amul - Aloo Tikki, 1.5 Kg

Amul - Aloo Tikki, 1.5 Kg

1.50 kg|
5(56)
₹260.4
₹173.6/kg
₹247.8/pack Best rate
Amul - Pure Khoa (Pindi), 1 Kg

Amul - Pure Khoa (Pindi), 1 Kg

1 kg|
5(73)
₹317.1
₹317.1/kg
₹312.9/kg Best rate
Amul - Lite Paneer, 500 gm

Amul - Lite Paneer, 500 gm

1 pack|
4.7(198)
₹168
₹168/pack
₹167/pack Best rate
Amul - Pure Khoa (Dhap), 1 Kg

Amul - Pure Khoa (Dhap), 1 Kg

1 kg|
5(23)
₹301.35
₹301.35/kg
₹297.15/kg Best rate