Logo
Select locationchevron-down
Search Results For Elachi
Elaichi

Elaichi

Rated 4.0+
Rated 4.0+
Veg
Brand
Brand
Green Gem (Sahana) - Green Cardamom/Elaichi (5 - 6 mm), 100 gm

Green Gem (Sahana) - Green Cardamom/Elaichi (5 - 6 mm), 100 gm

100 gm|
5(252)
₹297.15
₹2.97/gm
₹285.6/pc Best rate
Eastmade - Cardamom (Elaichi Green), 100 gm

Eastmade - Cardamom (Elaichi Green), 100 gm

100 gm|
5(226)
₹449.4
₹4.49/gm
₹431.55/pc Best rate
Sahara - Green Cardamom/Elaichi (5-6 mm), 1 Kg

Sahara - Green Cardamom/Elaichi (5-6 mm), 1 Kg

1 kg|
5(289)
₹2,730
₹2,730/kg
ES - Black Cardamom (Badi Elaichi), 100 gm

ES - Black Cardamom (Badi Elaichi), 100 gm

100 gm|
5(174)
₹193.2
₹1.93/gm
₹187.95/pc Best rate
Eastmade - Black Cardamom (Badi Elaichi), 100 gm

Eastmade - Black Cardamom (Badi Elaichi), 100 gm

100 gm|
5(144)
₹215.25
₹2.15/gm
Green Gem - Cardamom / Elaichi (6 - 7 mm), 100 gm

Green Gem - Cardamom / Elaichi (6 - 7 mm), 100 gm

100 gm|
5(135)
₹339.15
₹3.39/gm
₹328.65/pc Best rate
Isha (Sahana) - Elaichi 7 mm (Split Quality), 1 Kg

Isha (Sahana) - Elaichi 7 mm (Split Quality), 1 Kg

1 kg|
4.8(100)
₹2,656.5
₹2,656.5/kg
₹2,625/kg Best rate
Sahara - Green Cardamom/Elaichi (6-7 mm), 1 Kg

Sahara - Green Cardamom/Elaichi (6-7 mm), 1 Kg

1 kg|
4.8(77)
₹3,181.5
₹3,181.5/kg
Sahara - Green Cardamom/Elaichi (6.5-7.5 mm), 1 Kg

Sahara - Green Cardamom/Elaichi (6.5-7.5 mm), 1 Kg

1 kg|
5(53)
₹3,255
₹3,255/kg
Livelihood - Choti Elaichi (Green), 500 gm

Livelihood - Choti Elaichi (Green), 500 gm

0.50 kg|
5(83)
₹1,575
₹3,150/kg
Mughals Kingdom - Cardamom/Elaichi (6-7mm), 500 gm

Mughals Kingdom - Cardamom/Elaichi (6-7mm), 500 gm

0.50 kg|
4.9(66)
₹1,627.5
₹3,255/kg
Green Gem (Sahana) - Green Cardamom/Elaichi (7 - 7.5 mm), 100 gm

Green Gem (Sahana) - Green Cardamom/Elaichi (7 - 7.5 mm), 100 gm

100 gm|
4.9(46)
₹346.5
₹3.46/gm
₹337.05/pc Best rate
Sahana - Elaichi (7.5-8 mm), 1 Kg

Sahana - Elaichi (7.5-8 mm), 1 Kg

1 kg|
5(77)
₹3,019.8
₹3,019.8/kg
Green Gem (Sahana) - Elaichi (8 mm), 100 gm

Green Gem (Sahana) - Elaichi (8 mm), 100 gm

100 gm|
4.9(22)
₹384.3
₹3.84/gm
₹369.6/pc Best rate
ES - Black Cardamom (Badi Elaichi), 1 Kg

ES - Black Cardamom (Badi Elaichi), 1 Kg

1 kg|
4.9(26)
₹1,841.7
₹1,841.7/kg
Livelihood - Badi Elaichi, 500 gm

Livelihood - Badi Elaichi, 500 gm

0.50 kg|
4.7(35)
₹891.45
₹1,782.9/kg
₹1,730.4/kg Best rate
Sahara - Green Cardamom/Elaichi (7-8 mm), 1 Kg

Sahara - Green Cardamom/Elaichi (7-8 mm), 1 Kg

1 kg|
4.6(60)
₹3,885
₹3,885/kg
₹3,622.5/kg Best rate
Eastmade - Black Cardamom, 500 gm

Eastmade - Black Cardamom, 500 gm

0.50 kg|
4.9(27)
₹1,065.75
₹2,131.5/kg
₹2,089.5/kg Best rate
Sahana - Indian Green Cardamom (8 mm, Bold), 1 Kg

Sahana - Indian Green Cardamom (8 mm, Bold), 1 Kg

1 kg|
4.8(22)
₹3,282.3
₹3,282.3/kg
ADH - Black Cardamom (Kali Elaichi), 1 Kg

ADH - Black Cardamom (Kali Elaichi), 1 Kg

1 kg|
4.8(19)
₹1,774.5
₹1,774.5/kg