Logo
Select locationchevron-down
Search Results For Urad
All

All

Urad Dal

Urad Dal

Papad

Papad

Rated 4.0+
Rated 4.0+
Veg
Brand
Brand
99 Harvest - Black Urad Whole, 1 Kg

99 Harvest - Black Urad Whole, 1 Kg

1 kg|
5(167)
₹133
₹133/kg
₹130/kg Best rate
Lijjat - Urad Papad (Family Pack), 1 Kg

Lijjat - Urad Papad (Family Pack), 1 Kg

1 kg|
4.9(257)
₹346
₹346/kg
₹336/kg Best rate
99 Harvest - White Urad Dal, Whole, 1 Kg

99 Harvest - White Urad Dal, Whole, 1 Kg

1 kg|
4.9(162)
₹140
₹140/kg
₹137/kg Best rate
Tripti - Urad Sabut, 1 Kg

Tripti - Urad Sabut, 1 Kg

1 kg|
5(134)
₹151
₹151/kg
₹148/kg Best rate
GrowthCube - Urad Sabut, 5 Kg

GrowthCube - Urad Sabut, 5 Kg

5 kg|
5(86)
₹615
₹123/kg
₹119.8/kg Best rate
Mangat Ram - Urad Sabut, 1 Kg

Mangat Ram - Urad Sabut, 1 Kg

1 kg|
4.9(114)
₹151.2
₹151.2/kg
₹147/kg Best rate
ZKP - White Urad Whole, 10 Kg (IP Pack)

ZKP - White Urad Whole, 10 Kg (IP Pack)

10 kg|
4.7(97)
₹1,295
₹129.5/kg
₹126.5/kg Best rate
Tripti - Dal Bukhara Urad Sabut (Premium), 5 Kg

Tripti - Dal Bukhara Urad Sabut (Premium), 5 Kg

5 kg|
4.9(51)
₹735
₹147/kg
₹143.8/kg Best rate
Black Urad Whole, 1 Kg

Black Urad Whole, 1 Kg

1 kg|
4.8(120)
₹147
₹147/kg
₹142.8/kg Best rate
Urad Sabut, 1 Kg (Non IP)

Urad Sabut, 1 Kg (Non IP)

1 kg|
5(109)
₹134.4
₹134.4/kg
₹130.2/kg Best rate
ZKP - Black Urad Whole, 10 Kg

ZKP - Black Urad Whole, 10 Kg

10 kg|
4.9(68)
₹1,255
₹125.5/kg
₹122.5/kg Best rate
Tripti - Urad Chilka, 1 Kg (IP Pack)

Tripti - Urad Chilka, 1 Kg (IP Pack)

1 kg|
5(52)
₹145
₹145/kg
₹142/kg Best rate
White Urad Dal (Whole), 5 Kg

White Urad Dal (Whole), 5 Kg

5 kg|
4.9(62)
₹670
₹134/kg
₹130.8/kg Best rate
GrowthCube - Urad Dhuli, 5 Kg

GrowthCube - Urad Dhuli, 5 Kg

5 kg|
4.8(42)
₹680
₹136/kg
₹132.8/kg Best rate
Shuddh - Red Rajma, 1 Kg

Shuddh - Red Rajma, 1 Kg

1 kg|
4.4(113)
₹104
₹104/kg
₹101/kg Best rate
Tripti - Urad Dhuli, 1 Kg

Tripti - Urad Dhuli, 1 Kg

1 kg|
4.9(61)
₹164
₹164/kg
₹160/kg Best rate
Shuddh - Urad Gota, 1 Kg

Shuddh - Urad Gota, 1 Kg

1 kg|
5(62)
₹141
₹141/kg
₹138/kg Best rate
99 Harvest - White Urad Dal Split, 1 Kg

99 Harvest - White Urad Dal Split, 1 Kg

1 kg|
5(44)
₹145
₹145/kg
₹142/kg Best rate
Urad Dhuli, 1 Kg (Non IP)

Urad Dhuli, 1 Kg (Non IP)

1 kg|
4.9(102)
₹140.7
₹140.7/kg
₹137.55/kg Best rate
GrowthCube - Urad Sabut, 1 Kg

GrowthCube - Urad Sabut, 1 Kg

1 kg|
5(37)
₹140.7
₹140.7/kg
₹138.6/kg Best rate