Logo
Select locationchevron-down
Swastik - Kashmiri Chilli Powder, 100 gm
4.6
28 ratings
100 gm
4.6
28 ratings
₹93.45
₹0.93/gm
₹89.25/pc for 8 pcs+
Add 8
₹90.3/pc for 4 pcs+
Add 4
Highlights
Chilli Source
Premium quality red chillies
Flavour Profile
Sharp, spicy, zesty, extremely pungent
Culinary Use
Flavour enhancer and natural red colourant
Compare similar items
More from Swastik
Swastik - Mirch Powder, 500 gm

Swastik - Mirch Powder, 500 gm

0.50 kg|
4.9(844)
₹141.75
₹283.5/kg
Swastik - Haldi Powder, 500 gm

Swastik - Haldi Powder, 500 gm

0.50 kg|
4.9(426)
₹147
₹294/kg
₹142.8/pc Best rate
Swastik - Dhania Powder, 500 gm

Swastik - Dhania Powder, 500 gm

0.50 kg|
5(284)
₹130.2
₹260.4/kg
Swastik - Poha, 500 gm

Swastik - Poha, 500 gm

0.50 kg|
4.7(55)
₹35.7
₹71.4/kg
₹69.3/kg Best rate