Logo
Select locationchevron-down
ZKP - Soya Chunks, 5 Kg
4.6
144 ratings
5 kg
4.6
144 ratings
₹556.5
₹111.3/kg
₹107.94/kg for 20 kgs+
Add 4
₹108.78/kg for 10 kgs+
Add 2
Highlights
Product Type
Uniform medium size soya chunks (soya badi)
Moisture
Not more than 7%
Fat (dry basis)
Not more than 1%
Protein (dry basis)
Not more than 50%
Acid Insoluble Ash (dry basis)
Not more than 0.3%
Total Ash (dry basis)
Maximum 8%
Insect Content
Free from live or dead insects
Non Edible Grains
Free from non edible grains
Compare similar items
Product
Rating
4.6
(144)
5
(469)
4.8
(263)
5
(319)
5
(181)
4.9
(77)
4.9
(116)
Price
₹556.5
₹109.2
₹117.6
₹171.15
₹114.45
₹119.7
₹138.6
More from ZKP
ZKP - Corn Flour, 1 Kg

ZKP - Corn Flour, 1 Kg

1 kg|
5(539)
₹59.85
₹59.85/kg
₹55.65/kg Best rate
ZKP - Refined Sugar S-30, 10 Kg

ZKP - Refined Sugar S-30, 10 Kg

10 kg|
4.9(515)
₹678.3
₹67.83/kg
₹64.68/kg Best rate
ZKP - Sona Masoori (Staff) Steamed Rice, 30 Kg

ZKP - Sona Masoori (Staff) Steamed Rice, 30 Kg

30 kg|
4.7(328)
₹2,049
₹68.3/kg
₹65.3/kg Best rate
ZKP - Refined Sugar S-30, 25 Kg

ZKP - Refined Sugar S-30, 25 Kg

25 kg|
4.8(257)
₹1,512
₹60.48/kg
₹57.33/kg Best rate
ZKP - Toor Dal, 10 Kg (IP Pack)

ZKP - Toor Dal, 10 Kg (IP Pack)

10 kg|
4.7(179)
₹1,278
₹127.8/kg
₹124.8/kg Best rate
ZKP - Economy Moong Dal, 5 Kg

ZKP - Economy Moong Dal, 5 Kg

5 kg|
4.9(160)
₹525
₹105/kg
₹101.6/kg Best rate
ZKP - Kabuli Chana/Chick Peas (Small), 5 Kg

ZKP - Kabuli Chana/Chick Peas (Small), 5 Kg

5 kg|
4.9(163)
₹445
₹89/kg
₹86/kg Best rate
ZKP - Masoor Dal, 10 Kg

ZKP - Masoor Dal, 10 Kg

10 kg|
4.9(183)
₹888
₹88.8/kg
₹85.8/kg Best rate
ZKP - Economy Chana Dal, 5 Kg

ZKP - Economy Chana Dal, 5 Kg

5 kg|
5(122)
₹480
₹96/kg
₹92.8/kg Best rate
ZKP - Economy Fried Gram, 5 Kg

ZKP - Economy Fried Gram, 5 Kg

5 kg|
5(109)
₹545
₹109/kg
₹105.8/kg Best rate
ZKP - Moong Dal, 10 Kg (IP Pack)

ZKP - Moong Dal, 10 Kg (IP Pack)

10 kg|
4.8(92)
₹1,048
₹104.8/kg
₹101.8/kg Best rate
ZKP - White Urad Whole, 10 Kg (IP Pack)

ZKP - White Urad Whole, 10 Kg (IP Pack)

10 kg|
4.7(97)
₹1,295
₹129.5/kg
₹126.5/kg Best rate
ZKP - Kabuli Chana/Chick Peas, 10 Kg (IP Pack)

ZKP - Kabuli Chana/Chick Peas, 10 Kg (IP Pack)

10 kg|
5(100)
₹1,050
₹105/kg
₹102/kg Best rate
ZKP - Besan (Gram Flour), 10 Kg

ZKP - Besan (Gram Flour), 10 Kg

10 kg|
5(102)
₹810
₹81/kg
₹80.5/kg Best rate
ZKP - Fried Gram, 10 Kg (IP Pack)

ZKP - Fried Gram, 10 Kg (IP Pack)

10 kg|
4.8(55)
₹1,048
₹104.8/kg
₹101.3/kg Best rate
ZKP - Black Chana, 10 Kg (IP Pack)

ZKP - Black Chana, 10 Kg (IP Pack)

10 kg|
5(80)
₹920
₹92/kg
₹89/kg Best rate
ZKP - Chana Dal, 10 Kg (IP Pack)

ZKP - Chana Dal, 10 Kg (IP Pack)

10 kg|
5(65)
₹958
₹95.8/kg
₹92.3/kg Best rate
ZKP - Black Urad Whole, 10 Kg

ZKP - Black Urad Whole, 10 Kg

10 kg|
4.9(68)
₹1,255
₹125.5/kg
₹122.5/kg Best rate
ZKP - Poha (Getti Avalakki) Insititutional Pack, 10 Kg

ZKP - Poha (Getti Avalakki) Insititutional Pack, 10 Kg

10 kg|
4.9(70)
₹705
₹70.5/kg
₹68.7/kg Best rate
ZKP - White Rajma, 10 Kg

ZKP - White Rajma, 10 Kg

10 kg|
4.8(40)
₹1,500
₹150/kg
₹147/kg Best rate