Select location
chevron-down
Search items or categories
Login/Signup
direction-line
How it works
order-history
Products
FAQs
Register
Log In
Home
Fresh Dairy
Paneer
Amul - Lite Paneer, 500 gm
Amul - Lite Paneer, 500 gm
4.7
198 ratings
1 pack
4.7
198 ratings
₹168
₹168/pack
ADD
₹167/pack for 10 packs+
Add 10
Highlights
Milk Source
Pure cow’s milk
Texture & Taste
Smooth, uniform texture; soft, creamy taste
Nutritional Content (per 100g)
20g protein, 480mg calcium
Packaging
Hygienically packed, 500g block
Compliance
FSSAI norms for safety and freshness
Storage Temperature
0-4°C
Compare similar items
Product
Amul - Lite Paneer, 500 gm
1 pack
ADD
Gopika - Fresh Paneer, 1 Kg
1 kg
ADD
Fresh Paneer (Medium Fat), 1 Kg
1 kg
ADD
Vintage - Paneer, 1 Kg
1 kg
ADD
Brahmaraj - Paneer, 1 Kg
1 kg
ADD
Akshara - Paneer, 1 Kg
1 kg
ADD
Rating
4.7
(198)
4.8
(556)
4.6
(618)
4.8
(143)
4.6
(328)
4.7
(172)
Price
₹168
₹341
₹309
₹350
₹288
₹290
More from Amul
ADD
+
Amul - French Fries 9 mm, 2.5 Kg
2.50 kg
|
4.9
(438)
₹313.95
₹125.58/kg
₹117.18/kg Best rate
ADD
+
Amul - Innovita Fries 9 mm, 2.5 Kg
2.50 kg
|
4.8
(218)
₹299.25
₹119.7/kg
₹113.4/kg Best rate
ADD
+
Amul - French Fries 6 mm, 2.5 Kg
2.50 kg
|
4.9
(361)
₹313.95
₹125.58/kg
₹117.18/kg Best rate
ADD
+
Amul - Masti Curd, 1 Kg
1 kg
|
4.8
(310)
₹79.8
₹79.8/kg
ADD
+
Amul - Masti Curd, 5 Kg Bucket
5 kg
|
5
(60)
₹405.3
₹81.06/kg
ADD
+
Amul - Innovita Fries 6 mm, 2.5 Kg
2.50 kg
|
4.9
(163)
₹299.25
₹119.7/kg
₹113.4/kg Best rate
ADD
+
Amul - Butter Blisters Chiplets (125 Units/Pack), 1 Kg
125 pc
|
5
(146)
₹605.85
₹4.85/pc
₹598.5/box Best rate
ADD
+
Amul - Veg Burger Patty, 1.2 Kg
1.20 kg
|
4.9
(63)
₹216.3
₹180.25/kg
₹206.85/pack Best rate
ADD
+
Amul - Aloo Tikki, 1.5 Kg
1.50 kg
|
5
(56)
₹260.4
₹173.6/kg
₹247.8/pack Best rate
ADD
+
Amul - Pure Khoa (Pindi), 1 Kg
1 kg
|
5
(73)
₹317.1
₹317.1/kg
₹312.9/kg Best rate
ADD
+
Amul - Pure Khoa (Dhap), 1 Kg
1 kg
|
5
(23)
₹301.35
₹301.35/kg
₹297.15/kg Best rate
Amul - Lite Paneer, 500 gm
1 pack
4.7
198 ratings
₹168
₹168
₹168/pack
ADD