Logo
Select locationchevron-down
Everest - Kanda Lasoon Masala, 200 gm
5
54 ratings
200 gm
5
54 ratings
₹74.55
₹0.37/gm
₹69.3/pc for 9 pcs+
Add 9
₹71.4/pc for 3 pcs+
Add 3
Highlights
Origin
Kolhapur, Maharashtra
Type
Kanda Lasun Masala (Onion-Garlic Spice Blend)
Ingredients
Chilli, Garlic, Cumin, Onion, Coriander, Salt, Cotton Seeds Oil, Ginger, Black Pepper, Turmeric
Application
Maharashtrian cuisine, household staple
Compare similar items
Product
Rating
5
(54)
4.8
(177)
Price
₹74.55
₹340.2
More from Everest
Everest - Kashmiri Lal Chilli Powder, 500 gm

Everest - Kashmiri Lal Chilli Powder, 500 gm

0.50 kg|
5(166)
₹519.75
₹1,039.5/kg
₹494.55/pc Best rate
Everest - Chaat Masala, 100 gm

Everest - Chaat Masala, 100 gm

100 gm|
5(312)
₹70.35
₹0.7/gm
₹66.15/pc Best rate
Everest - Chaat Masala, 500 gm

Everest - Chaat Masala, 500 gm

0.50 kg|
5(138)
₹367.5
₹735/kg
₹699.3/kg Best rate
Everest - Kashmirilal Chilli Powder, 100 gm

Everest - Kashmirilal Chilli Powder, 100 gm

100 gm|
5(268)
₹94.5
₹0.95/gm
Everest - Tikhalal Powder, 500 gm

Everest - Tikhalal Powder, 500 gm

0.50 kg|
5(115)
₹247.8
₹495.6/kg
₹233.1/pc Best rate
Everest - Kitchen King Masala, 500 gm

Everest - Kitchen King Masala, 500 gm

0.50 kg|
5(138)
₹388.5
₹777/kg
₹737.1/kg Best rate
Everest - Kitchen King Masala, 100 gm

Everest - Kitchen King Masala, 100 gm

100 gm|
5(90)
₹84
₹0.84/gm
₹79.8/pc Best rate
Everest - Garam Masala, 500 gm

Everest - Garam Masala, 500 gm

0.50 kg|
5(117)
₹424.2
₹848.4/kg
₹798/kg Best rate
Everest - Turmeric Powder, 500 gm

Everest - Turmeric Powder, 500 gm

0.50 kg|
5(112)
₹183.75
₹367.5/kg
₹174.3/pc Best rate
Everest - Chicken Masala, 100 gm

Everest - Chicken Masala, 100 gm

100 gm|
5(71)
₹86.1
₹0.86/gm
₹81.9/pc Best rate
Everest - Kasuri Methi, 100 gm

Everest - Kasuri Methi, 100 gm

100 gm|
5(97)
₹84
₹0.84/gm
₹78.75/pc Best rate
Everest - Kasuri Methi, 500 gm

Everest - Kasuri Methi, 500 gm

0.50 kg|
5(60)
₹404.25
₹808.5/kg
₹760.2/kg Best rate
Everest - Tandoori Chicken Masala, 100 gm

Everest - Tandoori Chicken Masala, 100 gm

100 gm|
5(107)
₹86.1
₹0.86/gm
₹81.9/pc Best rate
Everest - Sambhar Masala, 100 gm

Everest - Sambhar Masala, 100 gm

100 gm|
5(64)
₹78.75
₹0.79/gm
₹74.55/pc Best rate
Everest - Pav Bhaji Masala, 100 gm

Everest - Pav Bhaji Masala, 100 gm

100 gm|
5(56)
₹85.05
₹0.85/gm
₹79.8/pc Best rate
Everest - Chicken Masala, 500 gm

Everest - Chicken Masala, 500 gm

0.50 kg|
5(71)
₹376.95
₹753.9/kg
₹716.1/kg Best rate
Everest - Meat Masala, 100 gm

Everest - Meat Masala, 100 gm

100 gm|
5(43)
₹81.9
₹0.82/gm
₹76.65/pc Best rate
Everest - Black Pepper, 100 gm

Everest - Black Pepper, 100 gm

100 gm|
5(50)
₹154.35
₹1.54/gm
₹144.9/pc Best rate
Everest - Yellow Hing Powder, 100 gm

Everest - Yellow Hing Powder, 100 gm

100 gm|
4.9(58)
₹152.25
₹1.52/gm
₹144.9/pc Best rate
Everest - Garam Masala, 100 gm

Everest - Garam Masala, 100 gm

100 gm|
5(41)
₹93.45
₹0.93/gm
₹88.2/pc Best rate