Logo
Select locationchevron-down
Folex - Disinfectant Phenyl (Black), 5 L
4.2
27 ratings
5 ltr
4.2
27 ratings
₹516.84
₹103.37/ltr
₹97.23/ltr for 25 ltrs+
Add 5
₹100.3/ltr for 15 ltrs+
Add 3
Highlights
Formulation
Pine oil and active disinfectant ingredients
Effectiveness
Kills germs, bacteria, and viruses
Recommended Use
Floors, bathrooms, high-touch surfaces
Capacity
5 L
Compare similar items
More from Folex
Folex - Lemon Dishwash Liquid, 5 L

Folex - Lemon Dishwash Liquid, 5 L

5 ltr|
4.8(212)
₹388.22
₹77.64/ltr
₹75.28/ltr Best rate
Folex - Rose Handwash, 5 L

Folex - Rose Handwash, 5 L

5 ltr|
4.7(86)
₹404.74
₹80.95/ltr
₹76.94/ltr Best rate