Logo
Select locationchevron-down
left category view

Your Menu Add-ons

Fruits & Vegetables

Fresh Dairy

Butter, Cheese & More

Custom Packaging

Masala, Salt & Sugar

Chicken & Eggs

Packaging Material

Sauces & Seasoning

Canned & Imported Items

Frozen & Instant Food

Edible Oils

Bakery & Chocolates

Beverages & Mixers

Cleaning & Consumables

Flours

Pulses

Dry Fruits & Nuts

Rice & Rice Products

Mutton, Duck & Lamb

Fish, Prawns & Seafood

Kitchenware

Kitchen Appliances

right category view
All

All

Milk & Milk Powder

Milk & Milk Powder

Butter

Butter

Cheese

Cheese

Cream

Cream

Margarine

Margarine

Ghee

Ghee

Cooking Emulsions

Cooking Emulsions

Ice Cream

Ice Cream

Rated 4.0+
Rated 4.0+
Veg
Brand
Brand
Ghee
Type
Type
Ananda - Ghee, 900 ml

Ananda - Ghee, 900 ml

900 ml|
5(185)
₹607.95
₹0.68/ml
₹598.5/pack Best rate
Nandini - Ghee, 1 L

Nandini - Ghee, 1 L

1 ltr|
5(609)
₹720.3
₹720.3/ltr
Thirumala - Cow Ghee, 1 L

Thirumala - Cow Ghee, 1 L

1 ltr|
4.9(233)
₹638.4
₹638.4/ltr
Nandini - Ghee, 500 ml

Nandini - Ghee, 500 ml

500 ml|
4.9(435)
₹307.65
₹0.62/ml
ProVedic - Pure Desi Ghee, 1 L Ceka Pack

ProVedic - Pure Desi Ghee, 1 L Ceka Pack

1 ltr|
4.6(196)
₹552.3
₹552.3/ltr
Amul - Ghee, 1 L Pouch

Amul - Ghee, 1 L Pouch

1 ltr|
4.9(514)
₹618.45
₹618.45/ltr
Amul - Ghee, 1 L

Amul - Ghee, 1 L

1 ltr|
4.9(239)
₹617.4
₹617.4/ltr
GRB - Ghee, 1 L

GRB - Ghee, 1 L

1 ltr|
5(231)
₹711.9
₹711.9/ltr
Sri Murugan - Ghee,  1 L

Sri Murugan - Ghee, 1 L

1 ltr|
4.9(170)
₹800.1
₹800.1/ltr
Govind - Ghee, 1 L Pouch

Govind - Ghee, 1 L Pouch

1 ltr|
5(295)
₹717.15
₹717.15/ltr
Red Cow - Ghee, 1 L

Red Cow - Ghee, 1 L

1 ltr|
4.9(192)
₹644.7
₹644.7/ltr
Madhusudan - Ghee, 900 ml

Madhusudan - Ghee, 900 ml

900 ml|
5(119)
₹607.95
₹0.68/ml
Heritage - Cow Ghee, 1 L

Heritage - Cow Ghee, 1 L

1 ltr|
4.9(153)
₹683.55
₹683.55/ltr
Vangal - Pure Ghee, 500 ml

Vangal - Pure Ghee, 500 ml

500 ml|
4.9(72)
₹348.6
₹0.7/ml
Vangal - Pure Ghee, 1 L

Vangal - Pure Ghee, 1 L

1 ltr|
5(150)
₹699.3
₹699.3/ltr
Amul - Cow Ghee (High Aroma), 1 L

Amul - Cow Ghee (High Aroma), 1 L

1 ltr|
5(127)
₹678.3
₹678.3/ltr
Milky Mist - Cow Ghee, 1 L (Pouch)

Milky Mist - Cow Ghee, 1 L (Pouch)

1 ltr|
4.9(145)
₹740.25
₹740.25/ltr
Heritage - Ghee, 1 L

Heritage - Ghee, 1 L

1 ltr|
4.7(108)
₹723.45
₹723.45/ltr
Jharna - Ghee, 1 L

Jharna - Ghee, 1 L

1 ltr|
5(113)
₹720.3
₹720.3/ltr
Adya - Pure Cow Ghee, 1 L

Adya - Pure Cow Ghee, 1 L

1 ltr|
4.7(83)
₹603.75
₹603.75/ltr

Buy Ghee at wholesale price online

Welcome to Hyperpure, your top choice for premium Ghee in Delhi, Gurugram(Gurgaon), Mumbai(Bombay), Noida, Bengaluru, Hyderabad, Ghaziabad, Faridabad, Jaipur, Kolkata, Ahemedabad, Pune, Chennai. Explore our extensive catalog featuring the freshest produce sourced directly from local farmers. As your go-to wholesale seller of fruits and vegetables, Hyperpure caters to businesses, restaurants, and hotels, ensuring top-notch quality and freshness.

Discover a diverse range of in-season delights, from the finest onions to the juiciest tomatoes Hyperpure, an initiative by Zomato, is committed to excellence and convenience, providing a seamless platform for individuals and bulk buyers alike.Elevate your culinary creations with our carefully curated selection.

Whether you're searching for crisp apples or succulent berries, Hyperpure guarantees a delightful and nutritious experience. Trust Hyperpure for quality and freshness in every bite. Shop now and experience the advantage of Hyperpure's commitment to excellence in the world of Ghee!