Select location
chevron-down
Search items or categories
Login/Signup
direction-line
How it works
order-history
Products
FAQs
Register
Log In
Home
Frozen & Instant Food
Bread & Buns
Harvest Gold - Burger Bun (White Seeds), 300 gm (Pack of 6 Buns)
Harvest Gold - Burger Bun (White Seeds), 300 gm (Pack of 6 Buns)
4.7
118 ratings
6 pc
4.7
118 ratings
₹51
₹8.5/pc
ADD
₹7.67/pc for 60 pcs+
Add 10
₹8.17/pc for 30 pcs+
Add 5
Highlights
Type
White seed buns
Base
Thick for sturdy support
Pre-sliced
Yes
Texture
Soft
Diameter
3.9 inches
Shelf life
6 days
Compare similar items
Product
Harvest Gold - Burger Bun (White Seeds), 300 gm (Pack of 6 Buns)
6 pc
ADD
Modern - Burger Supreme, 70 gm/pc (Pack of 4)
4 pc
ADD
Rating
4.7
(118)
4.6
(96)
Price
₹51
₹38
More from Harvest Gold
ADD
+
Harvest Gold - White Bread, 700 gm
0.70 kg
|
4.7
(148)
₹60
₹85.71/kg
₹58/pack Best rate
ADD
+
Harvest Gold - Multigrain Bread, 450 gm
0.45 kg
|
4.9
(35)
₹60
₹133.33/kg
₹59/pack Best rate
ADD
+
Harvest Gold - Hearty Brown Bread, 400 gm
0.40 kg
|
4.8
(41)
₹55
₹137.5/kg
₹54/pack Best rate
Harvest Gold - Burger Bun (White Seeds), 300 gm (Pack of 6 Buns)
6 pc
4.7
118 ratings
₹51
₹51
₹8.5/pc
ADD