Logo
Select locationchevron-down

Unbranded

All

All

Leafy Vegetables

Leafy Vegetables

Indian Vegetables

Indian Vegetables

Chicken Breast Boneless

Chicken Breast Boneless

Ginger & Garlic

Ginger & Garlic

Tomato, Onion, Potato

Tomato, Onion, Potato

Fruits & Berries

Fruits & Berries

Exotic Vegetables

Exotic Vegetables

Corn Flour, Besan & Others

Corn Flour, Besan & Others

Salts & Sugars

Salts & Sugars

Chicken Wings, Drumstick & Lollipop

Chicken Wings, Drumstick & Lollipop

Chicken Thigh & Leg Boneless

Chicken Thigh & Leg Boneless

Whole Spices

Whole Spices

Cleaning Tools

Cleaning Tools

Whole Chicken

Whole Chicken

Prawns

Prawns

Cups & Paper Boxes

Cups & Paper Boxes

Peanuts & Others

Peanuts & Others

Consumables

Consumables

Urad, Rajma & Other Dal

Urad, Rajma & Other Dal

Reusable Round Containers

Reusable Round Containers

Zomato Tapes & Kitchen Wraps

Zomato Tapes & Kitchen Wraps

Chicken Special Cuts

Chicken Special Cuts

Chicken Curry & Biryani Cut

Chicken Curry & Biryani Cut

Baking Tools

Baking Tools

Toor, Kabuli & Chana Dal

Toor, Kabuli & Chana Dal

Indian & Vietnamese Basa

Indian & Vietnamese Basa

Cutlery & Tissues

Cutlery & Tissues

Handwash & Sanitizers

Handwash & Sanitizers

Tandoori Chicken

Tandoori Chicken

Kitchen Tools & Utilities

Kitchen Tools & Utilities

Staff Rice

Staff Rice

Atta, Maida & Sooji

Atta, Maida & Sooji

Carry Bags

Carry Bags

Mutton Curry & Biryani Cut

Mutton Curry & Biryani Cut

Aluminium Containers & Silver Pouches

Aluminium Containers & Silver Pouches

Crab & Lobster

Crab & Lobster

Mutton Boneless, Mince & Fat

Mutton Boneless, Mince & Fat

Cutting & Chopping

Cutting & Chopping

Pomfret, Sole & Others

Pomfret, Sole & Others

Soup Bones, Liver, Brain & Kidney

Soup Bones, Liver, Brain & Kidney

Disposable Tableware

Disposable Tableware

Toilet & Bathroom Cleaner

Toilet & Bathroom Cleaner

Raan & Carcass

Raan & Carcass

Pots & Pans

Pots & Pans

Ladles, Poni & Palta

Ladles, Poni & Palta

Cake Delivery Solutions

Cake Delivery Solutions

Surmai & Bhetki

Surmai & Bhetki

Tongs, Whiskers & Strainers

Tongs, Whiskers & Strainers

Bar Accessories

Bar Accessories

Almonds, Raisins & Pistas

Almonds, Raisins & Pistas

Squids & Octopus

Squids & Octopus

Tilapia, Rohu & Catla

Tilapia, Rohu & Catla

Khoya

Khoya

Duck & Imported Lamb

Duck & Imported Lamb

Salmon, Tuna & Others

Salmon, Tuna & Others

Sardine, Mackerel & Anchovy

Sardine, Mackerel & Anchovy

Rated 4.0+
Rated 4.0+
Veg
Non veg
Coriander Leaves
Spinach
Spring Onion
Carrots
Type
Type
Yellow Capsicum (Mix Size), 500 gm

Yellow Capsicum (Mix Size), 500 gm

0.50 kg|
4.5(603)
₹52
₹104/kg
₹100/kg Best rate
Orange Carrot (Ooty), 1 Kg

Orange Carrot (Ooty), 1 Kg

1 kg|
4.6(639)
₹48
₹48/kg
₹46/kg Best rate
Chicken Breast Boneless, 2 Kg Pack

Chicken Breast Boneless, 2 Kg Pack

2 kg|
4.6(481)
₹594
₹297/kg
₹292/kg Best rate
Garlic Peeled (Market Grade), 500 gm

Garlic Peeled (Market Grade), 500 gm

0.50 kg|
4.6(920)
₹93
₹186/kg
₹182/kg Best rate
Chicken Breast Boneless Cleaned, 2 Kg Pack

Chicken Breast Boneless Cleaned, 2 Kg Pack

2 kg|
4.5(566)
₹604
₹302/kg
₹297/kg Best rate
Onion (Medium Size), 5 Kg

Onion (Medium Size), 5 Kg

5 kg|
4.7(903)
₹290
₹58/kg
₹56.8/kg Best rate
Onion (Large), 15 Kg

Onion (Large), 15 Kg

15 kg|
4.6(429)
₹915
₹61/kg
₹60/kg Best rate
Indian Cucumber (Desi Kakdi), 1 Kg

Indian Cucumber (Desi Kakdi), 1 Kg

1 kg|
4.8(538)
₹30
₹30/kg
₹29/kg Best rate
Cabbage without Leaves, 1 Kg

Cabbage without Leaves, 1 Kg

1 kg|
4.6(879)
₹18
₹18/kg
Green Chilli/Mirchi (Less Spicy), 1 Kg

Green Chilli/Mirchi (Less Spicy), 1 Kg

1 kg|
4.7(507)
₹80
₹80/kg
₹78/kg Best rate
Curry Leaves (Karipatta), 100 gm

Curry Leaves (Karipatta), 100 gm

0.10 kg|
4.9(388)
₹8
₹80/kg
Wooden Spoon, 140 mm (Pack of 100)

Wooden Spoon, 140 mm (Pack of 100)

100 pc|
4.9(266)
₹49.35
₹0.49/pc
₹0.48/pc Best rate
Green Chilli/Mirchi (Spicy), 500 gm

Green Chilli/Mirchi (Spicy), 500 gm

0.50 kg|
4.7(856)
₹33
₹66/kg
₹64/kg Best rate
Watermelon Kiran, 2.5 - 3 Kg 1 Pc

Watermelon Kiran, 2.5 - 3 Kg 1 Pc

1 pc|
4.4(344)
₹116
₹116/pc
₹114/pc Best rate
Chicken Thigh Boneless, Cleaned, 2 Kg Pack

Chicken Thigh Boneless, Cleaned, 2 Kg Pack

2 kg|
4.6(487)
₹724
₹362/kg
₹357/kg Best rate
Tomato Hybrid - (Large), 1 Kg

Tomato Hybrid - (Large), 1 Kg

1 kg|
4.6(684)
₹30
₹30/kg
₹29/kg Best rate
Broccoli (Mix Size), 1 Kg

Broccoli (Mix Size), 1 Kg

1 kg|
4.4(411)
₹101
₹101/kg
₹98/kg Best rate
Green Capsicum (Mix Size), 500 gm

Green Capsicum (Mix Size), 500 gm

0.50 kg|
4.7(798)
₹29
₹58/kg
₹56/kg Best rate
Potato (Big Size), 5 Kg

Potato (Big Size), 5 Kg

5 kg|
4.6(697)
₹115
₹23/kg
₹22.2/kg Best rate
Wooden Spork, 160 mm (Pack of 100)

Wooden Spork, 160 mm (Pack of 100)

100 pc|
5(220)
₹78.75
₹0.79/pc
₹0.75/pc Best rate

Buy Unbranded at wholesale price online

Welcome to Hyperpure, your top choice for premium fruits and vegetables in Delhi, Gurugram(Gurgaon), Mumbai(Bombay), Noida, Bengaluru, Hyderabad, Ghaziabad, Faridabad, Jaipur, Kolkata, Ahemedabad, Pune, Chennai. Explore our extensive catalog featuring the freshest produce sourced directly from local farmers. As your go-to wholesale seller of fruits and vegetables, Hyperpure caters to businesses, restaurants, and hotels, ensuring top-notch quality and freshness.

Discover a diverse range of in-season delights, from the finest onions to the juiciest tomatoes Hyperpure, an initiative by Zomato, is committed to excellence and convenience, providing a seamless platform for individuals and bulk buyers alike.Elevate your culinary creations with our carefully curated selection.

Whether you're searching for crisp apples or succulent berries, Hyperpure guarantees a delightful and nutritious experience. Trust Hyperpure for quality and freshness in every bite. Shop now and experience the advantage of Hyperpure's commitment to excellence in the world of fruits and vegetables!