Logo
Select location
Delhi
chevron-down
left category view

Your Menu Add-ons

Fruits & Vegetables

Fresh Dairy

Butter, Cheese & More

Masala, Salt & Sugar

Sauces & Seasoning

Canned & Imported Items

Chicken & Eggs

Frozen & Instant Food

Packaging Material

Bakery & Chocolates

Cleaning & Consumables

Pulses

Beverages & Mixers

Edible Oils

Flours

Mutton, Duck & Lamb

Dry Fruits & Nuts

Rice & Rice Products

Fish, Prawns & Seafood

Kitchenware

Kitchen Appliances

right category view
All

All

Fries

Fries

Wraps, Parathas & Base

Wraps, Parathas & Base

Bread & Buns

Bread & Buns

Fast Food Snacks - Veg

Fast Food Snacks - Veg

Burger Patty

Burger Patty

RTC Ingredients

RTC Ingredients

Cold Cuts

Cold Cuts

Momos, Spring Rolls & Samosas

Momos, Spring Rolls & Samosas

RTE Gravies & Base

RTE Gravies & Base

Gulab Jamun & Other Sweets

Gulab Jamun & Other Sweets

Fast Food Snacks - Non-Veg

Fast Food Snacks - Non-Veg

Cakes, Brownies & Chocolavas

Cakes, Brownies & Chocolavas

South Indian

South Indian

Rated 4.0+
Rated 4.0+
Veg
Non veg
Brand
Brand
Fries
Tortilla
Chicken Nuggets
Veg Burger Patty
Type
Type
Ad
Freshcon - Cashew Paste, 1 Kg

Freshcon - Cashew Paste, 1 Kg

1 kg|
4.4(15)
₹401.1
₹401.1/kg
₹392.7/pack Best rate
McCain - French Fries (9 mm), 2.5 Kg

McCain - French Fries (9 mm), 2.5 Kg

2.50 kg|
4.7(221)
₹375.9
₹150.36/kg
₹145.32/kg Best rate
Ad
Freshcon - Makhani Gravy, 1 Kg

Freshcon - Makhani Gravy, 1 Kg

1 kg|
4.4(15)
₹193.2
₹193.2/kg
₹186.9/pack Best rate
Amul - French Fries 9 mm, 2.5 Kg

Amul - French Fries 9 mm, 2.5 Kg

2.50 kg|
4.8(300)
₹313.95
₹125.58/kg
₹117.18/kg Best rate
Ad
Freshcon - Onion Tomato Gravy, 1 Kg

Freshcon - Onion Tomato Gravy, 1 Kg

1 kg|
4.4(15)
₹174.3
₹174.3/kg
₹165.9/pack Best rate
Fresh 2 Go - Ambient 8.5 Inch Plain Tortilla (RTC), 480 gm (Pack of 10)

Fresh 2 Go - Ambient 8.5 Inch Plain Tortilla (RTC), 480 gm (Pack of 10)

10 pc|
4.8(202)
₹90
₹9/pc
₹8.8/pc Best rate
Eat Happy (HDD) - Veg Spring Roll, 38 gm/pc (Pack of 25) (Frozen)

Eat Happy (HDD) - Veg Spring Roll, 38 gm/pc (Pack of 25) (Frozen)

25 pc|
4.7(211)
₹219.45
₹8.78/pc
₹8.61/pc Best rate
ITC - Veg Burger Patty (Regular), 1 Kg

ITC - Veg Burger Patty (Regular), 1 Kg

1 kg|
4.8(172)
₹174.3
₹174.3/kg
₹171.15/pack Best rate
Fresh 2 Go - Ambient 10 Inch Plain Tortilla Wrap (RTC), 640 gm (Pack of 10)

Fresh 2 Go - Ambient 10 Inch Plain Tortilla Wrap (RTC), 640 gm (Pack of 10)

10 pc|
4.8(174)
₹110
₹11/pc
₹10.7/pc Best rate
Harvest Gold - White Bread Jumbo, 1 Kg

Harvest Gold - White Bread Jumbo, 1 Kg

1 pack|
4.5(130)
₹80
₹80/pack
₹78/pack Best rate
Harvest Gold - White Bread, 700 gm

Harvest Gold - White Bread, 700 gm

0.70 kg|
4.7(108)
₹60
₹85.71/kg
₹58/pack Best rate
Badshah - Frozen Chaap, 1 Kg

Badshah - Frozen Chaap, 1 Kg

1 kg|
4.9(115)
₹127.05
₹127.05/kg
₹124.95/pack Best rate
Amul - Innovita Fries 9 mm, 2.5 Kg

Amul - Innovita Fries 9 mm, 2.5 Kg

2.50 kg|
4.7(161)
₹299.25
₹119.7/kg
₹113.4/kg Best rate
Harvest Gold - Burger Bun (White Seeds), 300 gm (Pack of 6 Buns)

Harvest Gold - Burger Bun (White Seeds), 300 gm (Pack of 6 Buns)

6 pc|
4.7(118)
₹51
₹8.5/pc
₹7.67/pc Best rate
BeaniFit - Tofu, 500 gm

BeaniFit - Tofu, 500 gm

1 pack|
4.8(97)
₹97.65
₹97.65/pack
₹94.5/pack Best rate
McCain - Herb Chilli Potato Patty, 1.5 Kg Pack

McCain - Herb Chilli Potato Patty, 1.5 Kg Pack

1.50 kg|
4.7(101)
₹273
₹182/kg
₹222.6/pack Best rate
Handi - Falafel (20 gm/pc), 500 gm (Frozen)

Handi - Falafel (20 gm/pc), 500 gm (Frozen)

0.50 kg|
4.7(82)
₹169.05
₹338.1/kg
₹163.8/pack Best rate
Prasuma - Chef Momo Chicken, 1 Kg (Frozen)

Prasuma - Chef Momo Chicken, 1 Kg (Frozen)

1 kg|
4.6(141)
₹286.65
₹286.65/kg
₹282.45/pack Best rate
Veeba - Makhani Gravy, 1 Kg

Veeba - Makhani Gravy, 1 Kg

1 kg|
4.7(116)
₹217.35
₹217.35/kg
₹214.2/pack Best rate
McCain - SureCrisp French Fries 9 mm, 2.5 Kg

McCain - SureCrisp French Fries 9 mm, 2.5 Kg

2.50 kg|
4.6(77)
₹468.3
₹187.32/kg
₹183.12/kg Best rate

Buy Frozen & Instant Food at wholesale price online in Delhi

Welcome to Hyperpure, your top choice for premium Frozen and Instant Food in Delhi, Gurugram(Gurgaon), Mumbai(Bombay), Noida, Bengaluru, Hyderabad, Ghaziabad, Faridabad, Jaipur, Kolkata, Ahemedabad, Pune, Chennai. Explore our extensive catalog featuring the freshest produce sourced directly from local farmers. As your go-to wholesale seller of fruits and vegetables, Hyperpure caters to businesses, restaurants, and hotels, ensuring top-notch quality and freshness.

Discover a diverse range of in-season delights, from the finest onions to the juiciest tomatoes Hyperpure, an initiative by Zomato, is committed to excellence and convenience, providing a seamless platform for individuals and bulk buyers alike.Elevate your culinary creations with our carefully curated selection.

Whether you're searching for crisp apples or succulent berries, Hyperpure guarantees a delightful and nutritious experience. Trust Hyperpure for quality and freshness in every bite. Shop now and experience the advantage of Hyperpure's commitment to excellence in the world of Frozen and Instant Food!