Logo
Select location
Hyderabad(t)
chevron-down
left category view

Your Menu Add-ons

Fruits & Vegetables

Packaging Material

Fresh Dairy

Butter, Cheese & More

Masala, Salt & Sugar

Chicken & Eggs

Sauces & Seasoning

Canned & Imported Items

Bakery & Chocolates

Frozen & Instant Food

Edible Oils

Beverages & Mixers

Cleaning & Consumables

Flours

Pulses

Rice & Rice Products

Dry Fruits & Nuts

Fish, Prawns & Seafood

Mutton, Duck & Lamb

Kitchenware

Kitchen Appliances

right category view
All

All

Salts & Sugars

Salts & Sugars

Chilli, Turmeric & Coriander Powder

Chilli, Turmeric & Coriander Powder

Grounded Spices

Grounded Spices

Whole Spices

Whole Spices

Mouth Freshener and Papad

Mouth Freshener and Papad

Magaz & Seeds

Magaz & Seeds

Rated 4.0+
Rated 4.0+
Veg
Brand
Brand
Salt
Sugar
Speciality Sugar
Jaggery
Type
Type
Tata - Salt, 1 Kg

Tata - Salt, 1 Kg

1 kg|
4.8(869)
₹30₹32
6% OFF MRP
₹30/kg
Sugar, 5 Kg

Sugar, 5 Kg

5 kg|
4.7(630)
₹341.25
₹68.25/kg
₹64.05/kg Best rate
Aashirvaad - Salt, 1 Kg

Aashirvaad - Salt, 1 Kg

1 kg|
4.9(483)
₹25₹32
22% OFF MRP
₹25/kg
Tata - Crystal Salt, 1 Kg Pack

Tata - Crystal Salt, 1 Kg Pack

1 kg|
4.8(356)
₹22
₹22/kg
₹18/kg Best rate
Jaggery, 900 gm

Jaggery, 900 gm

900 gm|
4.9(332)
₹96.6
₹0.11/gm
₹94.5/pc Best rate
Salt, 1 Kg

Salt, 1 Kg

1 kg|
4.8(314)
₹19
₹19/kg
₹17/kg Best rate
Sugar (Grade-S30/31), 50 Kg

Sugar (Grade-S30/31), 50 Kg

50 kg|
4.7(227)
₹2,975.7
₹59.51/kg
₹56.89/kg Best rate
Trust - White Sugar Sachet, 5 gm (Pack of 200)

Trust - White Sugar Sachet, 5 gm (Pack of 200)

200 pc|
4.9(236)
₹131.25
₹0.66/pc
₹0.64/pc Best rate
Trust - Breakfast Sugar, 1 Kg

Trust - Breakfast Sugar, 1 Kg

1 kg|
5(157)
₹110.25₹125
14% OFF MRP
₹110.25/kg
₹107.1/kg Best rate
Crystal Salt, 1 Kg

Crystal Salt, 1 Kg

1 kg|
4.7(197)
₹20
₹20/kg
₹19/kg Best rate
Trust - Classic White Sugar, 1 Kg

Trust - Classic White Sugar, 1 Kg

1 kg|
4.6(144)
₹94.5
₹94.5/kg
₹92.4/kg Best rate
Trust - Brown Sugar Sachet, 5 gm (Pack of 200)

Trust - Brown Sugar Sachet, 5 gm (Pack of 200)

1 pack|
5(161)
₹133.35
₹133.35/pack
₹130.2/pack Best rate
Trust - Icing Sugar, 1 Kg

Trust - Icing Sugar, 1 Kg

1 kg|
4.8(113)
₹102.9₹145
31% OFF MRP
₹102.9/kg
₹99.75/pc Best rate
Trust - Demerara/Golden Brown Coffee Sugar, 1 Kg

Trust - Demerara/Golden Brown Coffee Sugar, 1 Kg

1 kg|
5(88)
₹121.8
₹121.8/kg
₹118.65/kg Best rate
Aashirvaad - Crystal Salt, 1 Kg

Aashirvaad - Crystal Salt, 1 Kg

1 kg|
4.8(75)
₹21₹22
5% OFF
₹21/kg
Dhampure - Golden Brown Sugar, 1 Kg

Dhampure - Golden Brown Sugar, 1 Kg

1 kg|
4.5(44)
₹88.2
₹88.2/kg
₹85.05/kg Best rate
Dhampure - Breakfast Sugar, 1 Kg

Dhampure - Breakfast Sugar, 1 Kg

1 kg|
4.2(32)
₹126
₹126/kg
₹123.9/kg Best rate
Dhampure - Refined (White) Sugar Sachet, 5 gm (Pack of 200)

Dhampure - Refined (White) Sugar Sachet, 5 gm (Pack of 200)

200 pc|
4.5(38)
₹152.25
₹0.76/pc
₹0.75/pc Best rate
Daurala - White Sugar (Bold Crystals), 1 Kg

Daurala - White Sugar (Bold Crystals), 1 Kg

1 kg|
4.8(40)
₹75.6
₹75.6/kg
₹72.45/kg Best rate
Dhampure - Mishri, 250 gm

Dhampure - Mishri, 250 gm

250 gm|
4.9(17)
₹36.75
₹0.15/gm

Buy Salts & Sugars at wholesale price online in Hyderabad(t)

Welcome to Hyperpure, your top choice for premium Salts and Sugars in Delhi, Gurugram(Gurgaon), Mumbai(Bombay), Noida, Bengaluru, Hyderabad, Ghaziabad, Faridabad, Jaipur, Kolkata, Ahemedabad, Pune, Chennai. Explore our extensive catalog featuring the freshest produce sourced directly from local farmers. As your go-to wholesale seller of fruits and vegetables, Hyperpure caters to businesses, restaurants, and hotels, ensuring top-notch quality and freshness.

Discover a diverse range of in-season delights, from the finest onions to the juiciest tomatoes Hyperpure, an initiative by Zomato, is committed to excellence and convenience, providing a seamless platform for individuals and bulk buyers alike.Elevate your culinary creations with our carefully curated selection.

Whether you're searching for crisp apples or succulent berries, Hyperpure guarantees a delightful and nutritious experience. Trust Hyperpure for quality and freshness in every bite. Shop now and experience the advantage of Hyperpure's commitment to excellence in the world of Salts and Sugars!