Logo
Select location
Hyderabad(t)
chevron-down
left category view

Your Menu Add-ons

Fruits & Vegetables

Packaging Material

Fresh Dairy

Butter, Cheese & More

Masala, Salt & Sugar

Chicken & Eggs

Sauces & Seasoning

Canned & Imported Items

Bakery & Chocolates

Frozen & Instant Food

Edible Oils

Beverages & Mixers

Cleaning & Consumables

Flours

Pulses

Rice & Rice Products

Dry Fruits & Nuts

Fish, Prawns & Seafood

Mutton, Duck & Lamb

Kitchenware

Kitchen Appliances

right category view
All

All

Indian Vegetables

Indian Vegetables

Tomato, Onion, Potato

Tomato, Onion, Potato

Exotic Vegetables

Exotic Vegetables

Leafy Vegetables

Leafy Vegetables

Fruits & Berries

Fruits & Berries

Ginger & Garlic

Ginger & Garlic

Avocado

Avocado

Rated 4.0+
Rated 4.0+
Veg
Onion
Tomato
Potato
Baby Potato
Type
Type
Onion (Medium Size), 5 Kg

Onion (Medium Size), 5 Kg

5 kg|
4.7(913)
₹290
₹58/kg
₹57/kg Best rate
Potato (Big Size), 5 Kg

Potato (Big Size), 5 Kg

5 kg|
4.6(697)
₹115
₹23/kg
₹22/kg Best rate
Gravy Tomato, 5 Kg

Gravy Tomato, 5 Kg

5 kg|
4.5(707)
₹85₹120
33% OFF
₹17/kg
₹16/kg Best rate
Tomato Hybrid (Big Size), 5 Kg

Tomato Hybrid (Big Size), 5 Kg

5 kg|
4.5(345)
₹130
₹26/kg
₹25/kg Best rate
Tomato Hybrid (Premium, Semi Ripe, Orange to Red), 1 Kg

Tomato Hybrid (Premium, Semi Ripe, Orange to Red), 1 Kg

1 kg|
4.7(344)
₹29
₹29/kg
₹28/kg Best rate
Tomato Local (Big), 5 Kg

Tomato Local (Big), 5 Kg

5 kg|
4.5(382)
₹120₹165
30% OFF
₹24/kg
₹23/kg Best rate
Onion (Mix Size), 10 Kg

Onion (Mix Size), 10 Kg

10 kg|
4.7(412)
₹525
₹52.5/kg
₹51.5/kg Best rate
Onion (Big Size), 20 Kg

Onion (Big Size), 20 Kg

20 kg|
4.4(301)
₹1,200
₹60/kg
₹59/kg Best rate
Potato (Medium Size), 10 Kg

Potato (Medium Size), 10 Kg

10 kg|
4.6(286)
₹210
₹21/kg
₹20/kg Best rate
Fresh Fried Onions (Premium), 1 Kg

Fresh Fried Onions (Premium), 1 Kg

1 kg|
4.5(320)
₹275.1
₹275.1/kg
₹273/kg Best rate
Onion (Market Bag), 50 Kg

Onion (Market Bag), 50 Kg

50 kg|
4.4(322)
₹2,400
₹48/kg
₹46.56/kg Best rate
Tomato Hybrid (Mix Size), 5 Kg

Tomato Hybrid (Mix Size), 5 Kg

5 kg|
4.6(224)
₹90₹100
15% OFF
₹18/kg
₹17/kg Best rate
Onion Local (Regular), 15 Kg

Onion Local (Regular), 15 Kg

15 kg|
4.5(257)
₹735
₹49/kg
₹48/kg Best rate
Fresh Fried Onions (Economy), 1 Kg

Fresh Fried Onions (Economy), 1 Kg

1 kg|
4.6(141)
₹220.5
₹220.5/kg
₹216.3/kg Best rate
Potato -Market Bag, 50 Kg

Potato -Market Bag, 50 Kg

50 kg|
4.4(118)
₹900
₹18/kg
₹17/kg Best rate
Potato for Chips, 2 Kg

Potato for Chips, 2 Kg

2 kg|
4.3(146)
₹46
₹23/kg
₹22/kg Best rate
Baby Potato, 1 Kg

Baby Potato, 1 Kg

1 kg|
4.7(84)
₹42
₹42/kg
₹40/kg Best rate
Potato (Mixed Size), 20 Kg

Potato (Mixed Size), 20 Kg

20 kg|
4.3(61)
₹380
₹19/kg
₹18.5/kg Best rate
Sambar Onions, 500 gm

Sambar Onions, 500 gm

500 gm|
4.7(37)
₹88
₹0.18/gm
₹87/pc Best rate

Buy Tomato, Onion, Potato at wholesale price online in Hyderabad(t)

Welcome to Hyperpure, your top choice for premium Tomato Onion Potato in Delhi, Gurugram(Gurgaon), Mumbai(Bombay), Noida, Bengaluru, Hyderabad, Ghaziabad, Faridabad, Jaipur, Kolkata, Ahemedabad, Pune, Chennai. Explore our extensive catalog featuring the freshest produce sourced directly from local farmers. As your go-to wholesale seller of fruits and vegetables, Hyperpure caters to businesses, restaurants, and hotels, ensuring top-notch quality and freshness.

Discover a diverse range of in-season delights, from the finest onions to the juiciest tomatoes Hyperpure, an initiative by Zomato, is committed to excellence and convenience, providing a seamless platform for individuals and bulk buyers alike.Elevate your culinary creations with our carefully curated selection.

Whether you're searching for crisp apples or succulent berries, Hyperpure guarantees a delightful and nutritious experience. Trust Hyperpure for quality and freshness in every bite. Shop now and experience the advantage of Hyperpure's commitment to excellence in the world of Tomato Onion Potato!