Logo
Select location
Noida
chevron-down
left category view

Your Menu Add-ons

Fruits & Vegetables

Fresh Dairy

Butter, Cheese & More

Masala, Salt & Sugar

Sauces & Seasoning

Packaging Material

Chicken & Eggs

Canned & Imported Items

Frozen & Instant Food

Bakery & Chocolates

Beverages & Mixers

Cleaning & Consumables

Edible Oils

Pulses

Flours

Mutton, Duck & Lamb

Dry Fruits & Nuts

Rice & Rice Products

Fish, Prawns & Seafood

Kitchenware

Kitchen Appliances

right category view
All

All

Indian Vegetables

Indian Vegetables

Tomato, Onion, Potato

Tomato, Onion, Potato

Exotic Vegetables

Exotic Vegetables

Leafy Vegetables

Leafy Vegetables

Ginger & Garlic

Ginger & Garlic

Fruits & Berries

Fruits & Berries

Avocado

Avocado

Rated 4.0+
Rated 4.0+
Veg
Brand
Brand
Carrots
Green Chilli
Mint
Sweet Corn
Type
Type
Green Capsicum (Big Size), 950 - 1050 gm

Green Capsicum (Big Size), 950 - 1050 gm

1 kg|
4.8(679)
₹82
₹82/kg
₹78/kg Best rate
Dhaniya/Coriander, 1 Kg

Dhaniya/Coriander, 1 Kg

1 kg|
4.6(503)
₹170
₹170/kg
₹168/kg Best rate
Ginger (Mixed Size), 950 gm - 1050 gm

Ginger (Mixed Size), 950 gm - 1050 gm

1 kg|
4.7(502)
₹140
₹140/kg
₹136/kg Best rate
Button Mushroom,  180 - 200 gm

Button Mushroom, 180 - 200 gm

0.20 kg|
4.8(558)
₹38₹92
60% OFF
₹190/kg
₹185/kg Best rate
Lemon, 470 - 530 gm

Lemon, 470 - 530 gm

0.50 kg|
4.6(450)
₹100₹115
16% OFF
₹200/kg
₹194/kg Best rate
Hari Mirch/Green Chilli, 950 - 1050 gm

Hari Mirch/Green Chilli, 950 - 1050 gm

1 kg|
4.8(432)
₹92
₹92/kg
₹86/kg Best rate
Onion (Regular), 5 Kg

Onion (Regular), 5 Kg

5 kg|
4.6(520)
₹288
₹57.6/kg
₹56.6/kg Best rate
Pudina / Mint Leaves, 200 gm

Pudina / Mint Leaves, 200 gm

0.20 kg|
4.6(422)
₹27
₹135/kg
Tomato (Large), 1.9 - 2.1 Kg

Tomato (Large), 1.9 - 2.1 Kg

2 kg|
4.7(513)
₹86
₹43/kg
₹41/kg Best rate
Garlic Peeled (Wet Peeled), 1 Kg

Garlic Peeled (Wet Peeled), 1 Kg

1 kg|
4.6(375)
₹160
₹160/kg
₹157/kg Best rate
Frozen Sweet Corn, 1 Kg

Frozen Sweet Corn, 1 Kg

1 kg|
4.8(554)
₹92
₹92/kg
₹86/kg Best rate
Cabbage, (1.8 - 2.1 Kg)

Cabbage, (1.8 - 2.1 Kg)

2 kg|
4.7(380)
₹80₹86
14% OFF
₹40/kg
₹37/kg Best rate
Carrots (Big), 1 Kg

Carrots (Big), 1 Kg

1 kg|
4.8(371)
₹66
₹66/kg
₹63/kg Best rate
Spring Onion, 500 gm

Spring Onion, 500 gm

0.50 kg|
4.6(336)
₹75
₹150/kg
₹144/kg Best rate
Frozen Green Peas, 1 Kg

Frozen Green Peas, 1 Kg

1 kg|
4.8(433)
₹91
₹91/kg
₹85/kg Best rate
Beans French (Sorted), 950 - 1050 gm

Beans French (Sorted), 950 - 1050 gm

1 kg|
4.8(339)
₹85₹90
9% OFF
₹85/kg
₹82/kg Best rate
Lettuce Iceberg, 900 - 1100 gm

Lettuce Iceberg, 900 - 1100 gm

1 kg|
4.4(269)
₹138₹250
49% OFF
₹138/kg
₹128/kg Best rate
Indian Cucumber / Kheera, 950 - 1050 gm

Indian Cucumber / Kheera, 950 - 1050 gm

1 kg|
4.6(280)
₹47₹48
6% OFF
₹47/kg
₹45/kg Best rate
Onion (Large), 15 Kg

Onion (Large), 15 Kg

15 kg|
4.3(259)
₹930
₹62/kg
₹61/kg Best rate
Tomato Gravy, 5 Kg

Tomato Gravy, 5 Kg

5 kg|
4.3(306)
₹153
₹30.6/kg
₹29.6/kg Best rate

Buy Fruits & Vegetables at wholesale price online in Noida

Welcome to Hyperpure, your top choice for premium Fruits and Vegetables in Delhi, Gurugram(Gurgaon), Mumbai(Bombay), Noida, Bengaluru, Hyderabad, Ghaziabad, Faridabad, Jaipur, Kolkata, Ahemedabad, Pune, Chennai. Explore our extensive catalog featuring the freshest produce sourced directly from local farmers. As your go-to wholesale seller of fruits and vegetables, Hyperpure caters to businesses, restaurants, and hotels, ensuring top-notch quality and freshness.

Discover a diverse range of in-season delights, from the finest onions to the juiciest tomatoes Hyperpure, an initiative by Zomato, is committed to excellence and convenience, providing a seamless platform for individuals and bulk buyers alike.Elevate your culinary creations with our carefully curated selection.

Whether you're searching for crisp apples or succulent berries, Hyperpure guarantees a delightful and nutritious experience. Trust Hyperpure for quality and freshness in every bite. Shop now and experience the advantage of Hyperpure's commitment to excellence in the world of Fruits and Vegetables!