Logo
Select location
Pune
chevron-down
left category view

Your Menu Add-ons

Fruits & Vegetables

Fresh Dairy

Butter, Cheese & More

Chicken & Eggs

Sauces & Seasoning

Masala, Salt & Sugar

Canned & Imported Items

Packaging Material

Frozen & Instant Food

Bakery & Chocolates

Edible Oils

Beverages & Mixers

Cleaning & Consumables

Pulses

Flours

Dry Fruits & Nuts

Rice & Rice Products

Kitchenware

Fish, Prawns & Seafood

Mutton, Duck & Lamb

Kitchen Appliances

right category view
All

All

Salts & Sugars

Salts & Sugars

Grounded Spices

Grounded Spices

Chilli, Turmeric & Coriander Powder

Chilli, Turmeric & Coriander Powder

Whole Spices

Whole Spices

Mouth Freshener and Papad

Mouth Freshener and Papad

Magaz & Seeds

Magaz & Seeds

Rated 4.0+
Rated 4.0+
Veg
Brand
Brand
Salt
Sugar
Speciality Sugar
Jaggery
Type
Type
Tata - Salt, 1 Kg

Tata - Salt, 1 Kg

1 kg|
4.9(708)
₹32
₹32/kg
White Sugar (M30/M31), 5 Kg

White Sugar (M30/M31), 5 Kg

5 kg|
4.9(449)
₹351.75
₹70.35/kg
₹67.83/kg Best rate
Salt, 1 Kg

Salt, 1 Kg

1 kg|
4.6(171)
₹27₹28
7% OFF
₹27/kg
₹26/kg Best rate
Jaggery, 900 gm

Jaggery, 900 gm

900 gm|
5(145)
₹102.9
₹0.11/gm
₹100.8/pc Best rate
Black Salt, 1 Kg

Black Salt, 1 Kg

1 kg|
4.9(126)
₹29
₹29/kg
₹28/kg Best rate
Dhampure - Refined (White) Sugar Sachet, 5 gm (Pack of 200)

Dhampure - Refined (White) Sugar Sachet, 5 gm (Pack of 200)

200 pc|
5(160)
₹111.3
₹0.56/pc
₹0.54/pc Best rate
Daurala - Refined Sugar Sachets (5 gm/pc) (Pack of 200), 1 Kg

Daurala - Refined Sugar Sachets (5 gm/pc) (Pack of 200), 1 Kg

200 pc|
5(177)
₹112.35
₹0.56/pc
₹0.55/pc Best rate
Sugar (Grade-S30/31), 50 Kg

Sugar (Grade-S30/31), 50 Kg

50 kg|
4.5(76)
₹3,228.75
₹64.58/kg
₹61.43/kg Best rate
Black Salt Powder, 500 gm

Black Salt Powder, 500 gm

0.50 kg|
4.9(81)
₹22₹30
30% OFF
₹44/kg
₹42/kg Best rate
Daurala - Demerara Sugar Sachets (5 gm/pc) (Pack of 200), 1 Kg

Daurala - Demerara Sugar Sachets (5 gm/pc) (Pack of 200), 1 Kg

200 pc|
4.8(97)
₹101.85
₹0.51/pc
₹0.49/pc Best rate
Sugar (Grade - M30/M31), 50 Kg

Sugar (Grade - M30/M31), 50 Kg

50 kg|
4.5(50)
₹3,360
₹67.2/kg
₹64.6/kg Best rate
Mawana - Breakfast Sugar, 1 Kg 

Mawana - Breakfast Sugar, 1 Kg 

1 kg|
4.9(34)
₹90.3
₹90.3/kg
₹87.15/kg Best rate
Daurala -  Breakfast Sugar, 1 Kg

Daurala - Breakfast Sugar, 1 Kg

1 kg|
4.7(24)
₹86.1
₹86.1/kg
₹82.95/kg Best rate
Bebe - Jaggery Powder Sachets, 5 gm (Pack of 160)

Bebe - Jaggery Powder Sachets, 5 gm (Pack of 160)

160 pc|
4.4(15)
₹163.8
₹1.02/pc
₹1.01/pc Best rate
Daurala - Sugar Cubes White, 500 gm

Daurala - Sugar Cubes White, 500 gm

0.50 kg|
4.3(15)
₹79.8
₹159.6/kg
₹157.5/kg Best rate
Daurala - Sugar Cubes Brown, 500 gm

Daurala - Sugar Cubes Brown, 500 gm

0.50 kg|
4.3(15)
₹87.15
₹174.3/kg
₹172.2/kg Best rate
Daurala - Caster Sugar, 500 gm

Daurala - Caster Sugar, 500 gm

0.50 kg|
4.9(32)
₹67.2
₹134.4/kg
Daurala - Icing Sugar, 1 Kg

Daurala - Icing Sugar, 1 Kg

1 kg|
4.5(28)
₹91.35
₹91.35/kg
Tata - Pink Salt, 1 Kg

Tata - Pink Salt, 1 Kg

1 kg
₹70
₹70/kg
Tata - Himalayan Rock Salt, 1 Kg

Tata - Himalayan Rock Salt, 1 Kg

1 kg
₹100
₹100/kg

Buy Salts & Sugars at wholesale price online in Pune

Welcome to Hyperpure, your top choice for premium Salts and Sugars in Delhi, Gurugram(Gurgaon), Mumbai(Bombay), Noida, Bengaluru, Hyderabad, Ghaziabad, Faridabad, Jaipur, Kolkata, Ahemedabad, Pune, Chennai. Explore our extensive catalog featuring the freshest produce sourced directly from local farmers. As your go-to wholesale seller of fruits and vegetables, Hyperpure caters to businesses, restaurants, and hotels, ensuring top-notch quality and freshness.

Discover a diverse range of in-season delights, from the finest onions to the juiciest tomatoes Hyperpure, an initiative by Zomato, is committed to excellence and convenience, providing a seamless platform for individuals and bulk buyers alike.Elevate your culinary creations with our carefully curated selection.

Whether you're searching for crisp apples or succulent berries, Hyperpure guarantees a delightful and nutritious experience. Trust Hyperpure for quality and freshness in every bite. Shop now and experience the advantage of Hyperpure's commitment to excellence in the world of Salts and Sugars!