Select location
chevron-down
Search items or categories
Login/Signup
direction-line
How it works
order-history
Products
FAQs
Register
Log In
Home
Fresh Dairy
Curd
Ananda - Dahi Matka (Skim), Blue Matka, 5 Kg
Ananda - Dahi Matka (Skim), Blue Matka, 5 Kg
4.7
227 ratings
5 kg
4.7
227 ratings
₹355.95
₹71.19/kg
ADD
₹68.04/kg for 25 kgs+
Add 5
₹69.72/kg for 15 kgs+
Add 3
Highlights
Shelf Life
1 to 5 days
Storage Temperature
0-4°C
Return Policy
Non-returnable
Compare similar items
Product
Ananda - Dahi Matka (Skim), Blue Matka, 5 Kg
5 kg
ADD
Madhusudan - Dahi Lite, 5 Kg Jar
5 kg
ADD
Ananda - Dahi Matka (Skim), Blue Matka, 15 Kg
15 kg
ADD
Prabhat - Dahi (Low Fat), 1 Kg
1 kg
ADD
Rating
4.7
(227)
4.8
(142)
4.7
(63)
4.5
(117)
Price
₹355.95
₹354.9
₹997.5
₹67.2
More from Ananda
ADD
+
Ananda - Ghee, 900 ml
900 ml
|
5
(185)
₹607.95
₹0.68/ml
₹598.5/pack Best rate
ADD
+
Ananda - Dairy Paneer Professional, 1 Kg
1 kg
|
4.8
(127)
₹309
₹309/kg
₹306/kg Best rate
ADD
+
Ananda - Dahi Matka (Skim), Blue Matka, 15 Kg
15 kg
|
4.7
(63)
₹997.5
₹66.5/kg
₹64.4/kg Best rate
Ananda - Dahi Matka (Skim), Blue Matka, 5 Kg
5 kg
4.7
227 ratings
₹355.95
₹355.95
₹71.19/kg
ADD