Select location
chevron-down
Search items or categories
Login/Signup
direction-line
How it works
order-history
Products
FAQs
Register
Log In
Home
Masala, Salt & Sugar
Namkeens
Balasa - Mix Farsan, 170 gm
Balasa - Mix Farsan, 170 gm
4
15 ratings
170 gm
4
15 ratings
₹44.1
₹0.26/gm
ADD
₹42/pc for 8 pcs+
Add 8
₹43.05/pc for 4 pcs+
Add 4
Highlights
Product Type
Mix Farsan
Components
Sev, puffed rice, peanuts, spices
Texture
Crunchy
Compare similar items
Product
Balasa - Mix Farsan, 170 gm
170 gm
ADD
Balasa - Nylon Sev (Bhel Puri Chaat), 170 gm
170 gm
ADD
Balasa - Aloo Bhujia, 170 gm
170 gm
ADD
Rating
4
(15)
5
(67)
4.9
(28)
Price
₹44.1
₹47.25
₹47.25
More from Balasa
ADD
+
Balasa - Punjabi Masala Papad (7 Inch), 200 gm
200 gm
|
4.9
(133)
₹45
₹0.23/gm
ADD
+
Balasa - Plain Boondi (Raita), 170 gm
170 gm
|
4.8
(152)
₹45.15
₹0.27/gm
₹43.05/pc Best rate
ADD
+
Balasa - Roasted Peanut Split, 1 Kg
1 kg
|
5
(127)
₹224.7
₹224.7/kg
ADD
+
Balasa - Roasted Peanut Salted, 1 Kg
1 kg
|
5
(80)
₹254.1
₹254.1/kg
ADD
+
Balasa - Pink Peanut Raw, 1 Kg
1 kg
|
4.9
(169)
₹233.1
₹233.1/kg
₹227.85/kg Best rate
ADD
+
Balasa - Appalam Papad 4 inch, 200 gm
200 gm
|
5
(93)
₹46
₹0.23/gm
₹45/pc Best rate
ADD
+
Balasa – Red Peanut Raw, 1 Kg
1 kg
|
5
(122)
₹226.8
₹226.8/kg
₹222.6/kg Best rate
ADD
+
Balasa - Roasted Peanut Unsalted, 1 Kg
1 kg
|
5
(63)
₹270.9
₹270.9/kg
ADD
+
Balasa - Nylon Sev (Bhel Puri Chaat), 170 gm
170 gm
|
5
(67)
₹47.25
₹0.28/gm
₹44.1/pc Best rate
ADD
+
Balasa - Aloo Bhujia, 170 gm
170 gm
|
4.9
(28)
₹47.25
₹0.28/gm
₹44.1/pc Best rate
ADD
+
Balasa - Badminton Papad (Fryums), 200 gm
200 gm
|
4.9
(35)
₹35.7
₹0.18/gm
₹33.6/pc Best rate
ADD
+
Balasa - Pani Puri Fryum, 180 gm
180 gm
|
4.7
(15)
₹37.8
₹0.21/gm
₹35.7/pc Best rate
ADD
+
Balasa - Urad Papad (Large), 1 Kg
1 kg
|
4.8
(20)
₹312
₹312/kg
₹306/kg Best rate
Balasa - Mix Farsan, 170 gm
170 gm
4
15 ratings
₹44.1
₹44.1
₹0.26/gm
ADD