Select location
chevron-down
Search items or categories
Login/Signup
direction-line
How it works
order-history
Products
FAQs
Register
Log In
Home
Canned & Imported Items
Japanese, Thai & Oriental
Leng Heng - Pickle Ginger, 1.4 Kg Bottle
Leng Heng - Pickle Ginger, 1.4 Kg Bottle
5
65 ratings
1.40 kg
5
65 ratings
₹546
₹390/kg
ADD
₹518.7/pc for 12 pcs+
Add 12
₹534.45/pc for 4 pcs+
Add 4
Highlights
Brand
Leng Heng (Twin Tusk Leng Heng)
Key Ingredient
Ginger
Cuisines
Asian, Sushi
Recommended Dishes
Nigiri, Maki, Uramaki, Temaki
Product details
Application
Best served with sushi and sashimi dishes
Can also be served with salads and sandwiches
Compare similar items
Product
Leng Heng - Pickle Ginger, 1.4 Kg Bottle
1.40 kg
ADD
Yoka - Sushi Ginger, 900 gm - 1 Kg
1 pc
ADD
Leng Heng - Pickle Ginger, 1.5 Kg Bottle
1.50 kg
ADD
Rating
5
(65)
5
(37)
4.9
(41)
Price
₹546
₹227.85
₹547.05
More from Leng Heng
ADD
+
Leng Heng - Pickle Ginger, 1.5 Kg Bottle
1.50 kg
|
4.9
(41)
₹547.05
₹364.7/kg
₹525/pc Best rate
ADD
+
Leng Heng - Ramen Noodles, 300 gm
300 gm
|
4.2
(23)
₹50.4
₹0.17/gm
Leng Heng - Pickle Ginger, 1.4 Kg Bottle
1.40 kg
5
65 ratings
₹546
₹546
₹390/kg
ADD