Logo
Select location
Jammu
chevron-down
left category view

Your Menu Add-ons

Fruits & Vegetables

Fresh Dairy

Butter, Cheese & More

Packaging Material

Masala, Salt & Sugar

Sauces & Seasoning

Chicken & Eggs

Canned & Imported Items

Frozen & Instant Food

Edible Oils

Beverages & Mixers

Bakery & Chocolates

Cleaning & Consumables

Mutton, Duck & Lamb

Pulses

Flours

Dry Fruits & Nuts

Rice & Rice Products

Fish, Prawns & Seafood

Kitchenware

Kitchen Appliances

right category view
All

All

Grounded Spices

Grounded Spices

Salts & Sugars

Salts & Sugars

Chilli, Turmeric & Coriander Powder

Chilli, Turmeric & Coriander Powder

Whole Spices

Whole Spices

Mouth Freshener and Papad

Mouth Freshener and Papad

Magaz & Seeds

Magaz & Seeds

Namkeens

Namkeens

Rated 4.0+
Rated 4.0+
Veg
Brand
Brand
Salt
Sugar
Speciality Sugar
Jaggery
Type
Type
Tata - Salt, 1 Kg

Tata - Salt, 1 Kg

1 kg|
4.9(806)
₹31₹32
3% OFF
₹31/kg
Sugar, 10 Kg

Sugar, 10 Kg

10 kg|
4.9(337)
₹743.4
₹74.34/kg
₹71.72/kg Best rate
Catch - Salt Sachet, 1 gm (Pack of 50)

Catch - Salt Sachet, 1 gm (Pack of 50)

50 pc|
4.9(41)
₹15
₹0.3/pc
Trust - Breakfast Sugar, 1 Kg

Trust - Breakfast Sugar, 1 Kg

1 kg|
4.7(198)
₹110.25₹125
13% OFF MRP
₹110.25/kg
₹108.15/kg Best rate
Dhampure - White Crystal Sugar, 1 Kg

Dhampure - White Crystal Sugar, 1 Kg

1 kg|
4.8(214)
₹75.6
₹75.6/kg
₹72.45/kg Best rate
I-Shakti - Refined Free Flow Iodised Salt, 1 Kg

I-Shakti - Refined Free Flow Iodised Salt, 1 Kg

1 kg|
4.9(212)
₹18
₹18/kg
₹15/kg Best rate
Shasha - Kala Namak, 500 gm

Shasha - Kala Namak, 500 gm

0.50 kg|
4.6(206)
₹65
₹130/kg
Catch - Black Salt, 1 Kg

Catch - Black Salt, 1 Kg

1 kg|
4.7(215)
₹84₹85
4% OFF
₹84/kg
₹82/kg Best rate
Trust - White Sugar Sachet, 5 gm (Pack of 200)

Trust - White Sugar Sachet, 5 gm (Pack of 200)

200 pc|
4.8(174)
₹132.3
₹0.66/pc
₹0.65/pc Best rate
Catch - Black Pepper Sachet, 0.25 gm (Pack of 100)

Catch - Black Pepper Sachet, 0.25 gm (Pack of 100)

100 pc|
4.8(19)
₹50.4
₹0.5/pc
Trust - Brown Sugar Sachet, 5 gm (Pack of 200)

Trust - Brown Sugar Sachet, 5 gm (Pack of 200)

1 pack|
5(134)
₹133.35
₹133.35/pack
₹130.2/pack Best rate
Bajaj - Double Sulphitation Sugar (M-31), 50 Kg

Bajaj - Double Sulphitation Sugar (M-31), 50 Kg

50 kg|
4.4(69)
₹3,020.85
₹60.42/kg
₹58.11/kg Best rate
Trust - Icing Sugar, 1 Kg

Trust - Icing Sugar, 1 Kg

1 kg|
4.7(60)
₹96.6
₹96.6/kg
₹94.5/pc Best rate
Zydus - Sugar Free Gold, 0.75 gm (Pack of 100)

Zydus - Sugar Free Gold, 0.75 gm (Pack of 100)

100 pc|
5(81)
₹116.55
₹1.17/pc
₹1.14/pc Best rate
Daurala - Refined Sugar Sachets (5 gm/pc) (Pack of 200), 1 Kg

Daurala - Refined Sugar Sachets (5 gm/pc) (Pack of 200), 1 Kg

200 pc|
4.9(91)
₹106.05
₹0.53/pc
₹0.51/pc Best rate
Black Salt, 1 Kg

Black Salt, 1 Kg

1 kg|
5(139)
₹38
₹38/kg
Dhampure - Golden Brown Sugar, 1 Kg

Dhampure - Golden Brown Sugar, 1 Kg

1 kg|
5(65)
₹107.1
₹107.1/kg
₹103.95/kg Best rate
Dhampure - Icing Sugar, 1 Kg

Dhampure - Icing Sugar, 1 Kg

1 kg|
5(59)
₹105
₹105/kg
₹102.9/kg Best rate
Dhampure - Mishri, 250 gm

Dhampure - Mishri, 250 gm

250 gm|
4.7(31)
₹33.6
₹0.13/gm
Daurala - White Sugar (Bold Crystals), 1 Kg

Daurala - White Sugar (Bold Crystals), 1 Kg

1 kg|
4.9(92)
₹92.4
₹92.4/kg
₹89.25/kg Best rate

Buy Salts & Sugars at wholesale price online in Jammu

Welcome to Hyperpure, your top choice for premium Salts and Sugars in Delhi, Gurugram(Gurgaon), Mumbai(Bombay), Noida, Bengaluru, Hyderabad, Ghaziabad, Faridabad, Jaipur, Kolkata, Ahemedabad, Pune, Chennai. Explore our extensive catalog featuring the freshest produce sourced directly from local farmers. As your go-to wholesale seller of fruits and vegetables, Hyperpure caters to businesses, restaurants, and hotels, ensuring top-notch quality and freshness.

Discover a diverse range of in-season delights, from the finest onions to the juiciest tomatoes Hyperpure, an initiative by Zomato, is committed to excellence and convenience, providing a seamless platform for individuals and bulk buyers alike.Elevate your culinary creations with our carefully curated selection.

Whether you're searching for crisp apples or succulent berries, Hyperpure guarantees a delightful and nutritious experience. Trust Hyperpure for quality and freshness in every bite. Shop now and experience the advantage of Hyperpure's commitment to excellence in the world of Salts and Sugars!