Logo
Select location
Noida
chevron-down
left category view

Your Menu Add-ons

Fruits & Vegetables

Fresh Dairy

Butter, Cheese & More

Masala, Salt & Sugar

Sauces & Seasoning

Packaging Material

Chicken & Eggs

Canned & Imported Items

Frozen & Instant Food

Bakery & Chocolates

Beverages & Mixers

Cleaning & Consumables

Edible Oils

Pulses

Flours

Mutton, Duck & Lamb

Dry Fruits & Nuts

Rice & Rice Products

Fish, Prawns & Seafood

Kitchenware

Kitchen Appliances

right category view
All

All

Grounded Spices

Grounded Spices

Chilli, Turmeric & Coriander Powder

Chilli, Turmeric & Coriander Powder

Salts & Sugars

Salts & Sugars

Whole Spices

Whole Spices

Mouth Freshener and Papad

Mouth Freshener and Papad

Magaz & Seeds

Magaz & Seeds

Namkeens

Namkeens

Rated 4.0+
Rated 4.0+
Veg
Brand
Brand
Salt
Sugar
Speciality Sugar
Jaggery
Type
Type
Tata - Salt, 1 Kg

Tata - Salt, 1 Kg

1 kg|
5(556)
₹31₹32
3% OFF
₹31/kg
Catch - Salt Sachet, 1 gm (Pack of 50)

Catch - Salt Sachet, 1 gm (Pack of 50)

50 pc|
4.9(49)
₹15
₹0.3/pc
Sugar, 10 Kg

Sugar, 10 Kg

10 kg|
4.8(281)
₹805.35
₹80.54/kg
₹76.34/kg Best rate
Trust - Classic White Sugar, 5 Kg

Trust - Classic White Sugar, 5 Kg

5 kg|
5(137)
₹428.4₹450
8% OFF MRP
₹85.68/kg
₹82.95/kg Best rate
Catch - Black Salt, 1 Kg

Catch - Black Salt, 1 Kg

1 kg|
4.9(181)
₹79
₹79/kg
₹78/kg Best rate
I-Shakti - Refined Free Flow Iodised Salt, 1 Kg

I-Shakti - Refined Free Flow Iodised Salt, 1 Kg

1 kg|
4.7(159)
₹20
₹20/kg
Shasha - Kala Namak, 500 gm

Shasha - Kala Namak, 500 gm

0.50 kg|
4.9(151)
₹58
₹116/kg
₹114/kg Best rate
Trust - Breakfast Sugar, 1 Kg

Trust - Breakfast Sugar, 1 Kg

1 kg|
4.9(89)
₹105
₹105/kg
₹100.8/kg Best rate
Catch - Black Pepper Sachet, 0.25 gm (Pack of 100)

Catch - Black Pepper Sachet, 0.25 gm (Pack of 100)

100 pc|
5(22)
₹47.25
₹0.47/pc
Dhampure - Refined (White) Sugar Sachet, 5 gm (Pack of 200)

Dhampure - Refined (White) Sugar Sachet, 5 gm (Pack of 200)

200 pc|
4.9(71)
₹136.5
₹0.68/pc
₹0.67/pc Best rate
Bajaj - Double Sulphitation Sugar (M-31), 50 Kg

Bajaj - Double Sulphitation Sugar (M-31), 50 Kg

50 kg|
5(41)
₹3,570
₹71.4/kg
₹68.25/kg Best rate
Trust - Brown Sugar Sachet, 5 gm (Pack of 200)

Trust - Brown Sugar Sachet, 5 gm (Pack of 200)

1 pack|
5(102)
₹136.5
₹136.5/pack
₹133.35/pack Best rate
Zydus - Sugar Free Gold, 0.75 gm (Pack of 100)

Zydus - Sugar Free Gold, 0.75 gm (Pack of 100)

100 pc|
5(53)
₹116.55
₹1.17/pc
₹1.14/pc Best rate
Black Salt, 1 Kg

Black Salt, 1 Kg

1 kg|
4.8(43)
₹34
₹34/kg
Dhampure - Icing Sugar, 1 Kg

Dhampure - Icing Sugar, 1 Kg

1 kg|
4.7(33)
₹92.4
₹92.4/kg
₹90.3/kg Best rate
Mishri, 1 Kg

Mishri, 1 Kg

1 kg|
4.8(39)
₹102.9
₹102.9/kg
₹99.75/kg Best rate
Sendha Namak, 1 Kg

Sendha Namak, 1 Kg

1 kg|
4.6(49)
₹62
₹62/kg
Daurala - White Sugar (Bold Crystals), 1 Kg

Daurala - White Sugar (Bold Crystals), 1 Kg

1 kg|
4.6(19)
₹96.6
₹96.6/kg
₹93.45/kg Best rate
Daurala - Icing Sugar, 1 Kg

Daurala - Icing Sugar, 1 Kg

1 kg|
4.5(16)
₹94.5
₹94.5/kg
₹91.35/kg Best rate
Daurala -  Breakfast Sugar, 1 Kg

Daurala - Breakfast Sugar, 1 Kg

1 kg|
4.5(20)
₹91.35
₹91.35/kg
₹88.2/kg Best rate

Buy Salts & Sugars at wholesale price online in Noida

Welcome to Hyperpure, your top choice for premium Salts and Sugars in Delhi, Gurugram(Gurgaon), Mumbai(Bombay), Noida, Bengaluru, Hyderabad, Ghaziabad, Faridabad, Jaipur, Kolkata, Ahemedabad, Pune, Chennai. Explore our extensive catalog featuring the freshest produce sourced directly from local farmers. As your go-to wholesale seller of fruits and vegetables, Hyperpure caters to businesses, restaurants, and hotels, ensuring top-notch quality and freshness.

Discover a diverse range of in-season delights, from the finest onions to the juiciest tomatoes Hyperpure, an initiative by Zomato, is committed to excellence and convenience, providing a seamless platform for individuals and bulk buyers alike.Elevate your culinary creations with our carefully curated selection.

Whether you're searching for crisp apples or succulent berries, Hyperpure guarantees a delightful and nutritious experience. Trust Hyperpure for quality and freshness in every bite. Shop now and experience the advantage of Hyperpure's commitment to excellence in the world of Salts and Sugars!