Select location
chevron-down
Search items or categories
Login/Signup
direction-line
How it works
order-history
Products
FAQs
Register
Log In
Home
Masala, Salt & Sugar
Grounded Spices
Surya - Rasam Powder, 100g
Surya - Rasam Powder, 100g
5
40 ratings
100 gm
5
40 ratings
₹42
₹0.42/gm
ADD
₹39.9/pc for 10 pcs+
Add 10
₹40.95/pc for 4 pcs+
Add 4
Product details
Key Features
Hygienically processed and packed
Free from any adulteration
Compare similar items
Product
Surya - Rasam Powder, 100g
100 gm
ADD
Sparsh - Rasam Powder, 500 gm
0.50 kg
ADD
Sakthi - Rasam Powder, 100 gm
100 gm
ADD
Sakthi - Rasam Powder, 50 gm
50 gm
ADD
Rating
5
(40)
5
(62)
5
(30)
4.6
(15)
Price
₹42
₹144.9
₹59.85
₹30.45
More from Surya
ADD
+
Surya - Dry Khopra, 1 Kg
1 kg
|
4.8
(180)
₹299.25
₹299.25/kg
₹284.55/kg Best rate
ADD
+
Surya - Chicken Masala, 500 gm
0.50 kg
|
4.8
(316)
₹133.35
₹266.7/kg
₹256.2/kg Best rate
ADD
+
Surya - Chilli Powder, 500 gm
0.50 kg
|
4.7
(341)
₹163.8
₹327.6/kg
₹158.55/pc Best rate
ADD
+
Surya - Coriander Powder, 500 gm
0.50 kg
|
5
(110)
₹128.1
₹256.2/kg
₹121.8/pc Best rate
ADD
+
Surya - Refined Soyabean Oil, 1 L Pouch (Pack of 15)
15 pouch
|
4.6
(73)
₹2,333.1
₹155.54/pouch
₹153.3/pouch Best rate
ADD
+
Surya - Chicken Masala, 100 gm
1 pack
|
4.3
(15)
₹45.15
₹45.15/pack
ADD
+
Surya - Chat Masala, 100 gm
1 pack
|
4.5
(15)
₹46.2
₹46.2/pack
ADD
+
Surya - Garam Masala, 100 gm
1 pack
₹46.2
₹46.2/pack
ADD
+
Surya - Noodles, 900 gm
1 pc
₹120.75
₹120.75/pc
₹115.5/pc Best rate
Surya - Rasam Powder, 100g
100 gm
5
40 ratings
₹42
₹42
₹0.42/gm
ADD